Opublikowany: śr, Mar 4th, 2020

45-latek ruszył na zakupy z cudzą kartą

Nawet 15 lat za kratami może spędzić 45-latek, który znalazł kartę płatniczą i – zamiast zwrócić ją właścicielowi – postanowił skorzystać z okazji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Co więcej, dopuścił się jej w warunkach recydywy.

Na trop nieuczciwego znalazcy wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wiedzieli, że w sierpniu ub.r. mężczyzna znalazł kartę na stacji benzynowej. Zamiast jednak oddać ją właścicielowie, aż ośmiokrotnie posłużył się nią, płacąc zbliżeniowo. W ten sposób spowodował straty na kilkaset zł.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem na konto bankowe, której dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Za kradzież z włamaniem 45-latkowi grozi nawet 10-letni pobyt za kratami. Ponieważ jednak dopuścił się tego w warunkach powrotu do przestępstwa, kara wzrasta o połowę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..