RUDNA. Zginął podczas prac w lesie

drewnoLubińska prokuratura oraz Państwowa Inspekcja Pracy badają śmiertelny wypadek, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w leśnictwie Rudna – podaje portal lubin.pl. Zginął 45-letni mężczyzna, który pracował przy wycince gałęzi i krzaków w lesie.

Jak ustaliliśmy, prace w lesie na zlecenie lubińskiego nadleśnictwa wykonywała firma z Rynarcic. Mężczyzna, który zginął, był jej pracownikiem od 15 lat.

– Pracował w trzyosobowej grupie. Przygotowywali teren leśny pod zrąb. Pierwszy pracownik szedł z przodu z kosą spalinową i wycinał gałęzie i krzaki. Dwóch pozostałych szło za nim i ścięte gałęzie układali w stosy – opowiada współwłaścicielka firmy. – W pewnym momencie mężczyzna, który zginął potknął się o pień i przewrócił. Odległość między nim a kolegą z kosą była tak bliska, że kosa zraniła go w prawą nogę – dodaje.

Natychmiast wezwano pogotowie. Niestety w drodze do szpitala mężczyzna zmarł. Prawdopodobnie wykrwawił się na śmierć.

Sprawę bada lubińska prokuratura oraz legnicka delegatura Państwowej Inspekcji Pracy.

– Jeden z pracowników podczas prac związanych z przycinaniem gałęzi i krzaków wszedł w strefę niebezpieczną, w obręb pracy urządzenia, które to przycinało. Doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym – informuje Jan Buczkowski, szef legnickiej PIP. – Badamy ten wypadek pod kątem ustalenia okoliczności i przyczyn, po to aby też wyciągnąć określone środki prewencyjne i aby w przyszłości nie dochodziło do takich wypadków – dodaje.

MS, lubin.pl

Dodaj komentarz