Opublikowany: pt, Lip 5th, 2019

Okazja czyni złodzieja

My odpoczywamy, a złodzieje grasują. Teraz ich szczególnym zainteresowaniem cieszą się nasze domy i mieszkania. Jeżeli przed wyjazdem nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie dobytku po powrocie z urlopu może przywitać nas niemiła niespodzianka.

W okresie wakacyjnych wyjazdów trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności z mieszkań. Policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, o których musimy pamiętać zanim udamy się na urlop.

– Najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to odpowiednie zabezpieczenie drzwi i okien. Nie powinniśmy zostawiać także widocznych oznak swej nieobecności. Możemy poprosić kogoś bliskiego lub sąsiadów, aby podlewali kwiaty, otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, a wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi – mówi Bogdan Kaleta z głogowskiej komendy policji.

Na czas swojej nieobecności nie zostawiajmy w domu lub mieszkaniu pieniędzy lub innych cennych przedmiotów. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach po cukrze czy też ukryte za obrazami. Przed wyjazdem warto też zanotować marki i typy posiadanych urządzeń takich jak telewizor, rower czy aparat fotograficzny, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Te, które nie posiadają numerów możemy oznaczswoimi inicjałami lub numerem telefonu albo datą urodzenia. W przypadku kradzieży łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością.

Bądźmy przezorni, a zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu po powrocie z letniego wypoczynku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..