3 tysiące złotych za film o kulturze

W ubiegłym roku ten konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili zrobić z niego cykliczne wydarzenie. – Postanowiliśmy kontynuować tę tradycję i co roku dodawać jedną sekundę. Dlatego w tym roku zapraszamy ponownie dorosłych oraz młodzież powyżej 15. roku życia do udziału w konkursie #51sekundwkulturze – mówi dyrektor Muzy Małgorzata Życzkowska-Czesak. W tym roku do wygrania jest 3 tysiące złotych!

W ubiegłym roku z okazji swojego 50-lecia lubińskie Centrum Kultury Muza zorganizowało konkurs dla filmowców-amatorów #50sekundwkulturze.

– Bardzo się cieszymy, bo ten konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowanie, wpłynęły 23 filmy z całej Polski. Wydarzeniem było też wręczanie nagród – mówi dyrektor Życzkowska-Czesak, dodając, że Muza będzie kontynuować tę tradycję, stąd w tym roku konkurs #51sekundwkulturze. Zamysł bowiem jest taki, by każdego roku dodawać 1 sekundę, zgodnie z tym, ile lat ma Muza.

W konkursie mogą wziąć udział filmowcy-amatorzy. Zadanie to stworzenie filmu. Może on trwać maksymalnie 51 sekund i powinien mówić o kulturze, o tym, gdzie autor ją widzi i jak ją postrzega. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 15 lat.

W tym roku ze względu na szczególną sytuację epidemii, która zmieniła nasze życie we wszystkich jego aspektach, organizatorzy spodziewają się również produkcji z nią związanych.

– Obecna sytuacja epidemii może natchnie uczestników do pokazania, jak rozumieją kulturę w tym szczególnym momencie – dodaje dyrektor Muzy.

Nagroda główna w konkursie to 3 tysiące złotych, ale przewidziane są również nagrody dodatkowe, a także wspomniana już specjalna kategoria „Kultura w czasach pandemii”.

Filmy realizowane mogą być w dowolnej konwencji i technice, nagrywane kamerą, aparatem, a także smartfonem i zapisane w używanych i ogólnodostępnych formatach.

Filmy wraz z kartą zgłoszenia (karta zgłoszenia i regulamin dostępne są TUTAJ) należy przesłać na e-mail: promocja@ckmuza.pl lub dostarczyć do Muzy do 31 października.

W pierwszej edycji konkursu główną nagrodę otrzymał film Radosława Osińskiego z Solca Kujawskiego pt. „Kultura wysoka” – film można obejrzeć tutaj:

Wszystkie filmy, które wzięły udział w konkursie dostępne są tutaj:

Fot. Jacek Martyneczko

Dodaj komentarz