Opublikowany: pt, Lis 8th, 2019

25-latek usłyszał 14 zarzutów

Legniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który spowodował straty na blisko 12 tys. zł, włamując się do samochodów i plądrując wszystko, co w nich zastał. Legniczanin może trafić za kraty nawet na 15 lat.

Zatrzymanie mężczyzny to zasługa funkcjonariuszy legnickiej policji, którzy prowadzili w tej sprawie śledztwo. Celem ich poszukiwań był sprawca wielu kradzieży z włamaniem, który zawsze wybierał samochody zaparkowane na terenie miasta. Okazał się nim 25-letni legniczanin.

– Łupem mężczyzny padło wszystko, co było pozostawione w pojazdach, między innymi: pieniądze, alkohol, akcesoria i sprzęt elektroniczny, obuwie, odzież sportowa, zegarki, dokumenty, elektronarzędzia, okulary. Łączne straty osób pokrzywdzonych jakie powstały w wyniku tego przestępczego procederu opiewają na kwotę blisko 12 tys. złotych – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Okazało się, że mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. 25-latkowi za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi teraz nawet 15-letni pobyt w więziennej celi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..