16-latkowie wpadli na gorącym uczynku

Fot. KMP w Legnicy

Dwaj koledzy uciekli z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, ale niebawem do niego wrócą. 16-latkowie wpadli w legnickim hipermarkecie podczas próby kradzieży. Pierwszego zatrzymał ochroniarz, drugi zdążył się ukryć na tylnym siedzeniu samochodu zaparkowanego przed sklepem.

Gdy do dyżurnego legnickiej policji dotarło zgłoszenie kradzieży w jednym z miejscowych hipermarketów, ten wysłał na miejsce patrol. – Policjanci, którzy natychmiast przybyli na miejsce zastali pracownika ochrony sklepu wraz z ujętym mężczyzną. Drugiemu sprawcy udało się uciec – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Funkcjonariusze zaczęli szukać drugiego ze sprawców. Znaleźli go w samochodzie zaparkowanym na sklepowym parkingu. Próbował ukryć się na tylnym siedzeniu. Obaj nastolatkowie zostali zatrzymani. Szybko okazało się, że są poszukiwani, uciekli bowiem z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

– Jak się okazało pracownik monitoringu zauważył jak dwóch młodych mężczyzn pakuje do wózka sklepowego głównie perfumy i udają się do letniego ogrodu przy markecie. Tam operator kamery dostrzegł jak chłopcy przerzucają przez ogrodzenie sklepu przedmioty, które znajdowały się w wózku. Łupem 16-latków padły między innymi perfumy i modyfikowane mleko dla dzieci. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad 600 złotych – informuje mł. asp. Ekiert.

Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty kradzieży. Teraz policjanci ustalają czy nie mają na koncie także innych przestępstw.

Dodaj komentarz