Opublikowany: pon, Sie 28th, 2017

16-latka z Warszawy i jej nagrodzony film

Warszawianka Helena Stańczyk zdobyła Grand Prix XXV Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego. Jurorzy ocenili film 16-latki “Sezon otwarty” jako najlepsze dzieło spośród 39 animowanych obrazów, które powstały podczas tegorocznych warsztatów.

Dzieło 16-latki można było obejrzeć w kinie Piast podczas uroczystej gali. Sala była pełna, a kolejne filmy publiczność nagradzała głośnymi brawami. Jak przekonują obecni tam miłośnicy ruchomych obrazków – w pełni zasłużenie.

– Chodzę do kina bardzo często, ale takiej dawki dobrych filmów na raz dawno nie oglądałem – dzieli się wrażeniami Przemek Corso, który prowadził galę.

Werdykt? Ogromna radość Heleny Stańczyk, który na legnickie wydarzenie przyjechała ze stolicy. – Jestem ogromnie szczęśliwa, tylko trochę roztrzęsiona. Nie spodziewałam się tej nagrody – komentowała uradowana zwyciężczyni. O czym opowiada jej film “Sezon otwarty”?

– O myśliwym, który dowiaduje się, że otwarty został sezon polowań na niedźwiedzie. Wybiera się więc na polowanie, ale w wyniku różnych zdarzeń to nie on upolował niedźwiedzia, tylko niedźwiedź upolował jego – mówi Helena.

Uznania dla jej dzieła nie kryli znawcy, oceniający dzieła młodych filmowców. – Ta młoda dziewczyna pokazała, gdzie jest miejsce człowieka w naturze. W krótkim filmie opowiedziała to wszystko, o czym cały świat pisze tysiące artykułów. To nie tylko niezwykle dojrzały film, ale też pięknie zmontowany, z niezwykłą dbałością o estetykę, z bardzo świadomie dobranymi środkami przekazu, nie przegadany, co w przypadku tak młodego twórcy jest rzadko spotykane. To film, który budzi w człowieku najgłębsze emocje – ocenia Ewa Sobolewska ze Studia Filmów Animowanych w Poznaniu i Stowarzyszenia Filmowców Polskich, przewodnicząca jury.

źródło: UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..