Opublikowany: pon, Paź 17th, 2016

ZŁOTORYJA. Kulinarne „Złote dyktando”

dyktando2Tradycyjnie na początku listopada w Złotoryi odbędzie się “Złote Dyktando”. Konkurs odbędzie się piątego listopada o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej w Złotoryi i po raz pierwszy będzie mógł wziąć udział w niej każdy chętny. Tym razem teksty będą nawiązywały do kulinariów.

Konkurs o godz. 9 rozpoczną uczniowie, którzy będą pisali dyktando w czterech kategoriach wiekowych, począwszy od klasy trzeciej podstawówek po szkołę średnią. Dwie godziny później do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii staną dorośli. Jeśli w dyktandzie wezmą udział przynajmniej dwie osoby z jednej rodziny (np. dzieci z rodzicami, wnuki z dziadkami czy kuzyni), będą klasyfikowane również w kategorii rodzinnej.

W tym roku motywem przewodnim dyktanda będą kulinaria. Jak podkreślają organizatorzy pojawią się ciekawe nazwy potraw, warzyw i owoców oraz czynności związanych z gotowaniem.

– Nasze dyktando to przede wszystkim dobra zabawa, nie stawiamy ocen niedostatecznych. Dla niektórych dorosłych uczestników może być to wspaniała podróż w czasie, bo przecież jeszcze nie tak dawno zasiadali w szkolnych ławkach „jedynki” jako uczniowie. Zapraszamy wszystkich do ortograficznej rywalizacji, a ci, którzy się już zdecydowali na udział, niech przyprowadzą ze sobą znajomych – zachęca Renata Fuchs, organizatorka „Złotego Dyktanda”.

Laureaci dyktanda zostaną wyłonieni 19 listopada w złotoryjskim Ośrodku Kultury. Na zwycięzców czekają Złote Pióra.

ER/FOT. UM ZŁOTORYJA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..