Opublikowany: pt, Cze 26th, 2020

10 tysięcy za lokalny patriotyzm

Przepis był prosty: wystarczyło zadeklarować Polkowice w rozliczeniu podatkowym, a następnie zgłosić swój udział w konkursie. Główną nagrodą w loterii pod nazwą „Rozlicz PIT w Polkowicach i wygraj nagrody” było 10 tysięcy złotych. Czek na okrągłą kwotę, trafił już do laureata konkursu.

Zwycięzcą pierwszej loterii PIT jest pan Mariusz Rudnik, który w Gminie Polkowice rozlicza się od czterech lat. Finał losowania głównej nagrody, był dla niego sporym zaskoczeniem.

– Było dużo niedowierzania ale jednak sprawdziło się, także jest radość – mówi Mariusz Rudnik, zwycięzca loterii PIT w Polkowicach.

Dzięki loterii, która odbyła się po raz pierwszy, ponad 800 osób zadeklarowało płacenie podatków właśnie w Polkowicach. Jej celem była poprawa dochodów gminy. Dzięki deklaracjom rozliczanym w sercu Zagłębia Miedziowego, do gminnego budżetu napływają dodatkowe środki.

– A to przekłada się na atrakcyjną ofertę zdrowotną, edukacyjną czy na rozwój gminy. Cieszę się, że lokalny patriotyzm, bo z takim mamy tutaj do czynienia, wziął górę – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Wśród uczestników loterii, rozlosowano jeszcze kilkanaście innych, atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 30 tysięcy złotych. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..