10 tys. kary dla szefa sanepidu (WIDEO)

Wiadomo już, jakie konsekwencje za złamanie przepisów wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa ma ponieść szef legnickiego sanepidu Jacek Watral. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej nałożył na niego grzywnę w wys. 10 tys. zł. To sprawy jednak nie zamyka.

Jacek Watral

Przypomnijmy. Pod koniec kwietnia szef legnickiego sanepidu został przyłapany przez strażników miejskich na łamaniu obowiązujących zasad. Przebywał na terenie zamkniętego wówczas parku Miejskiego, nie miał też maseczki zakrywającej usta i nos. Powiatowy inspektor sanitarny odmówił przyjęcia mandatu.

Niespełna tydzień później przełożony Jacka Watrala ukarał go naganą (o czym pisaliśmy TUTAJ). O tym, czy będzie musiał zapłacić karę administracyjną miał zdecydować Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej. Dziś wiadomo już, że nie będzie konsekwencji za brak maseczki, gdyż w przypadku legniczanina występują przeciwwskazania medyczne dotyczące jej noszenia. Natomiast za złamanie zakazu wstępu do parku wymierzono mu grzywnę w wys. 10 tys. zł.

Szef legnickiego sanepidu zna decyzję inspektora w Środzie Śląskiej. Do zdarzenia wracać, póki co, nie chce. Może jednak odwołać się od decyzji do organu drugiej instancji, którym w tym przypadku jest Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu. Póki co, nie wiadomo czy skorzysta z tego prawa. Jeśli tak, w stolicy Dolnego Śląska brane będą pod uwagę wszystkie przesłanki, które nie zostały ujawnione przez inspektora w Środzie Śląskiej.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code