Nie żyje Sławomir Ptak

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Sławomira Ptaka, wieloletniego działacza Zagłębia Lubin oraz Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej. Miał 64 lata.

Sławomir Ptak dekoruje wicemistrzynie Dolnego Śląska w kategorii juniorek (Fot. Mariusz Babicz)Sławomir Ptak był wielkim pasjonatem sportu, a w szczególności piłki ręcznej, która była jego ukochaną dyscypliną. Jako zawodnik bronił barw Zagłębia Lubin. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej był działaczem klubów sportowych.

Pełnił wiele funkcji w Związku Piłki Ręcznej w Polsce, takich jak: przewodniczący Rady Kolegium Ligi, członek Komisji Rewizyjnej, zastępca przewodniczącego Kolegium Prezesów Wojewódzkich. Był również Prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Uhonorowany Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Złotą Odznaką Zasłużony dla Dolnośląskiej Federacji Sportu i Diamentową Odznaką ZPRP. Pogrzeb Sławomira Ptaka odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 10.00 na cmentarzu w Oborze.

Łukasz Lemanik / Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

*

code