Nie żyje kolejna osoba. Zakażonych przybywa

Nie żyje czwarta osoba zakażona koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało także nowe dane dotyczące wykrywalności wirusa z Wuhan wśród Polaków. Liczba zarażonych stale rośnie.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia zmarły to 67-latek. Hospitalizowany przebywał w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). Resort poinformował również, że mężczyzna od początku był w stanie ciężkim i cierpiał na choroby współistniejące.

Optymizmem nie napawają także najnowsze dane dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa, z których jednoznacznie wynika, że krąg zarażonych cały czas wzrasta. W poniedziałek wykryto 21 nowych przypadków zakażenia. 10 przypadków wykryto w woj. łódzkim, pięć w woj. mazowieckim, trzy w woj. dolnośląskim oraz po jednym w woj. podkarpackim, lubelskim i wielkopolskim. Wszyscy pacjenci są w stanie stabilnym.

Dodajmy, że trzy nowe przypadki na Dolnym Śląsku dotyczą kobiet. Dwie z nich hospitalizowane są w stanie dobrym we Wrocławiu, trzecia przebywa również w dobrym stanie w kwarantannie domowej.

Dodaj komentarz