Zryw na podium, 17-latek najlepszym strzelcem!

Na trzecim miejscu w grupie I legnickiej B-klasy rundę jesienną sezonu 2017/2018 zakończył Zryw Kotla. Mocno odmłodzona w poprzednim roku kadra, która ma w przeciągu kilku lat wrócić do wyższych lig musiała sobie radzić z rywalami na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

Już w pierwszym meczu tego sezonu zespół z Kotli poniósł porażkę dość niespodziewanie przegrywając z Odrą Grodziec Mały. To tylko pokazało, że wcale nie muszą być to łatwe rozgrywki dla Zrywu. Kubeł zimnej wody na początek sezonu najwyraźniej pomógł zespołowi, którzy w kolejnych tygodniach spisywali się coraz lepiej. Najpierw wygrana z Amatorem Wierzchowice, a następnie bardzo dobre spotkanie z LZS-em Ostaszów. W 62. minucie na prowadzenie Zryw wyprowadził Dawid Dwornicki, jednak goście w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania. W kolejnych dwóch meczach zespół z Kotli pokonał LZS Koźlice i Kupryt 02 Sucha Górna, dzięki czemu doskoczył do czołówki grupy I legnickiej B-klasy.

Drugą porażkę w tym sezonie spadkowicz z A-klasy poniósł w szóstej kolejce, gdy udał się na spotkanie do Moskorzyna. Jednobramkowa porażka jednak wstydu nie może przynosić. Całkiem inaczej niż porażka 0:4 w ósmej kolejce, gdy Zryw udał się na mecz z Viktorią Borek. W międzyczasie było jeszcze ważne zwycięstwo z Perłą Potoczek, której nie potrafił jesienią pokonać ani LZS Ostaszów ani Kłos Moskorzyn. Trzy ostatnie mecze to już komplet punktów dla Zrywu. Pewna wygrana z Tęczą Kwielice (6:1) i dwa spotkania, w których o losach zwycięstwa decydowały bramki w końcówce meczu. Najpierw w starciu ze Spartą Przedmoście w 82. minucie zwycięstwo dał Kamil Łukasik, a następnie w 87. minucie z GLKS Gaworzyce bramkę na 2:1 zdobył Grzegorz Waniukiewicz.

Podsumowując dobrą rundę Zrywu Kotla w grupie I legnickiej B-klasy nie można przejść obok najlepszego strzelca drużyny, którym był 17-letni Kamil Lech. Osiem bramek w jedenastu meczach to z całą pewnością dobry prognostyk dla spadkowicza z A-klasy, który w swoich szeregach ma zawodnika, który regularnie potrafi zdobywać bramki.

Podsumowanie grupy I legnickiej B-klasy można zobaczyć w programie „Piłkarskie Niższe Ligi”, w którym gościem był trener Kłosu Moskorzyn – Marek Migo.