Zrewanżować się Piotrcovii

Po blisko trzytygodniowej przerwie na parkiet wracają szczypiornistki Zagłębia Lubin i Piotrcovii. Obie drużyny zagrają mecz drugiej rundy PGNiG Superligi Kobiet.

Oba zespoły spotkały się ze sobą na inaugurację obecnego sezonu. Spotkanie pierwszej kolejki lepiej wspominają zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, które niespodziewanie pokonały Miedziowe po rzutach karnych. Jak się później okazało Piotrcovia została „czarnym koniem” rozgrywek i obecnie zajmuje miejsce tuż za podium. Wyniki osiągane przed podopieczne Krzysztofa Przybylskiego pokazują, że tak wysoka pozycja nie jest dziełem przypadku. Piotrcovia ma 11 punktów – o cztery mniej od prowadzącej trójki Perła-Zagłębie-Kobierzyce.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej po przegranej na inaugurację w Piotrkowie Trybunalskim zanotowały same zwycięstwa, a było ich dokładnie pięć, w tym jedno po rzutach karnych w Elblągu. Bardzo dobre wyniki sprawiły, że Miedziowe szybko zniwelowały punktową stratę do Perły Lublin i obecnie mają tyle samo „oczek”, co ich główny rywal w walce o tytuł.

Sobotni mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Transmisja: https://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/612-lubin-piotrkow

Dodaj komentarz

*

code