Znów zamkną przejazd w centrum miasta

Lubińscy kierowcy znów muszą przygotować się na utrudnienia. Od 13 do 27 stycznia zamknięty będzie przejazd kolejowy przy ul. 1 Maja. Jest to związane z przebudową drugiej linii kolejowej na tym przejeździe. Objazd będzie wytyczony przez al. Kaczyńskiego.

Według założeń przejazd będzie zamknięty 13 stycznia około godz. 9:00. Utrudnienia w ruchu mają potrwać około dwa tygodnie. Tym razem kolejarze będą przebudowywać tory od strony ul. Chocianowskiej.

– W ramach prac zaplanowany jest demontaż istniejącej nawierzchni i torów. Roboty ziemne będą polegały na wzmocnieniu zabudowy podtorza. W ramach tej inwestycji będzie odtworzona nawierzchnia wzmacniająca i płyt wielkogabarytowych oraz asfaltu pomiędzy dwiema liniami kolejowymi. Dodatkowo wymienione zostanie około 150 metrów torów na linii kolejowej nr 971, która prowadzi do zakładów KGHM – mówi Piotr Wałowski, kierownik budowy z firmy Torpol.

Plan objazdu

Objazd został wytyczony przez Aleję Lecha Kaczyńskiego. Samochody osobowe mogą korzystać również z przejazd kolejowego na ul. Stary Lubin.

Przypomnijmy, że przejazd przy ulicy 1 Maja był już zamknięty od lipca do września.

Modernizacja przejazdu kolejowego przy ul. 1 Maja to część przebudowy linii kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa, realizowanej na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych.

Całkowita wartość tej inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Dodaj komentarz