Znów ukradł. Tym razem sprzęt

Do 15 lat więzienia grozi 24-latkowi, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem na terenie gminy Gaworzyce. Jego łupem padły m.in. kolumny, telewizor i wieża stereofoniczna.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej przesłuchali świadków, zabezpieczyli też ślady linii papilarnych.

– Śledczy ustalili, że sprawca po uprzednim wypchnięciu okna przedostał się do środka, skąd zabrał telewizor, wieżę stereofoniczną, kolumny oraz magnetofon o łącznej wartości przekraczającej tysiąc złotych – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Policjanci przeanalizowali zeznania świadków i natrafili na ślad mężczyzny, który dzień wcześniej nabył skradzione mienie. Wszystkie przedmioty wróciły już do właściciela. Funkcjonariusze namierzyli też sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 24-latek. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

– Wyjaśniając okoliczności związane z przestępczą działalnością podejrzanego, policjanci dodatkowo ustalili, że miał on już na swoim koncie kradzieże z włamaniem, za co odbywał karę pozbawienia wolności – dodaje Przemysław Rybikowski.

Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat za kratkami.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..