Opublikowany: pt, Mar 22nd, 2019

Znamy termin tegorocznego Biegu Papieskiego

W tym wydarzeniu zawsze biorą udział tłumy lubinian – wiemy już, kiedy odbędzie się kolejny Bieg Papieski. Zapisy ruszą w przyszłym tygodniu.

Ten bieg odbędzie się w Lubinie już po raz szósty. Jak zwykle mogą wziąć w nim udział i młodsi, i starsi. Organizator, czyli Regionalne Centrum Sportowe właśnie podało, kiedy odbędzie się to wydarzenie. Tym razem biegacze spotkają się 11 maja o godzinie 18.18 pod halą widowiskowo-sportową. Przebiegną przez miasto, by spotkać się na mecie w samym środku hali przy ulicy Odrodzenia.

– Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę. Organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Lubinie i powiatem lubińskim, a honorowy patronat objęli prezydent Lubina oraz starosta lubiński – informują organizatorzy Biegu Papieskiego.

Motywem przewodnim biegu jest uczczenie kanonizacji papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu około 5000 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Zapisy ruszą w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej we wtorek, 26 marca. Prowadzone będą poprzez strony internetowe: www.rcslubin.pl oraz www.super-sport.com.pl.

Nowością są w tym roku zapisy elektroniczne na biegi młodzieżowe. Po raz pierwszy w historii na biegi przedszkolaków oraz biegi szkolne stworzono osobne panele do zapisów elektronicznych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..