Opublikowany: pt, Sie 16th, 2019

Znalazł kartę i ruszył na zakupy

Fot. Pixabay

Nawet 10-letnia odsiadka grozi mężczyźnie, który po znalezieniu cudzej karty płatniczej postanowił skorzystać z tego faktu, robiąc zakupy. Dodatkowo policjanci postawili mu zarzut zbycia w lombardzie kradzionego roweru.

Do legnickich policjantów zgłosił się mieszkaniec, który zgubił portfel. Okazało się, że przy użyciu karty, która znajdowała się w portfelu nieznana mu osoba dokonała siedmiu transakcji na kwotę 168 zł.

– Jak się szybko okazało z nieszczęścia mężczyzny, skorzystał 45-letni mieszkaniec Legnicy. Legniczanin znalazł kartę płatnicza i zamiast ją oddać poszedł na zakupy. Sprawca korzystając z przywłaszczonej karty, dokonał 7 transakcji, kupując artykuły spożywcze na jednej ze stacji paliw . Ósma płatność okazała się nieskuteczna, gdyż karta najprawdopodobniej została zablokowana przez prawowitego właściciela – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Miejscowi kryminalni ustalili, kim jest osoba, która posługiwała się skradzioną kartą.

– Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Dodatkowo 45-latkowi udowodniono zbycie w lombardzie roweru, mając świadomość, że pochodzi z przestępstwa kradzieży z włamaniem – dodaje mł. asp. Ekiert.

45-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10-letni pobyt w więziennej celi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..