Znakomity akcent zapaśników Wiatru Wołów w Gogolinie

Lubinianie, Wanessa i Max Rozpędek mają za sobą kolejne zawody. W międzynarodowej rywalizacji młoda reprezentantka Wiatru Wołów zdominowała starszych przeciwników, w tym chłopców, natomiast jej brat bezapelacyjnie był górą choćby nad zawodnikami z Czech. Pozostali zawodnicy Wiatru Wołów również zajęli miejsca na podium.

Podopieczni Ryszarda Podrażnika podczas międzynarodowego turnieju zapaśniczego w Gogolinie kilkukrotnie stawali na podium, udowadniając swoją znakomitą dyspozycję na macie. Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Nikola Bronowicka w kategorii 54 kg. Lubińskie rodzeństwo Wanessa i Max Rozpędek założyli na szyje srebrne medale. Max znakomicie spisał się w pojedynkach z Czechami i śmiało można stwierdzić, że wybił im zapasy z głowy na jakiś czas, natomiast jego siostra Wanessa mocno stąpając po gogolińskich matach pokonywała starszych od siebie chłopców. Warto podkreślić, że w ostatnim czasie wielki sukces osiągnęła Magdalena Siedy, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii młodzik w wadze 62 kg.

Przed Wiatrem Wołów wyzwanie na własnym terenie. W dniach 6-7 grudnia w Wołowie na parkiecie Hali OSiR przy ul. Panieńskiej 4, odbędzie się XXIII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Wolnym o Puchar Burmistrza Gminy Wołów.

Gośćmi specjalnymi na tym wydarzeniu będą: medalista mistrzostw świata w sumo Jacek Jaracz, Józef Tracz trzykrotny medalista w zapasach z Seulu, a także Tyberiusz Kowalczyk zawodnik MMAW Federacji KSW. Start imprezy 6 grudnia o godzinie 11.00.

Rezultaty zawodników Wiatru Wołów na zawodach w Gogolinie:
Aleksandra Gaj – 2 miejsce 46kg ,
Nikola Bronowicka – 1 miejsce 54kg ,
Jan Bochenek – 3 miejsce 46kg ,
Maksymilan Rozpędek – 2 miejsce 46kg ,
Wanessa Rozpędek – 2 miejsce 20kg ,
Igor Bachusz – 3 miejsce 53kg ,
Magdalena Wijatyk – 2 miejsce 36kg.

Fot. Archiwum zawodników

Dodaj komentarz