Opublikowany: nie, Cze 30th, 2019

Zmieniają się kursy autobusów miejskich

Zmienia się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Złotoryi. Wakacyjna wersja zacznie obowiązywać od jutra, czyli od poniedziałku 1 lipca.

Co się zmienia w nowym rozkładzie? Przede wszystkim zawieszona zostaje na czas wakacji linia nr 3 (bezpośrednie kursy z Kopacza pod szpital), która służyła głównie uczniom dojeżdżającym do szkół. Wróci do rozkładu we wrześniu.

Na dwóch pozostałych liniach (nr 1 i nr 2) wykreślone zostały niektóre kursy, które cieszyły się bardzo słabym zainteresowaniem. – Dostosowujemy cały czas rozkład jazdy do oczekiwań pasażerów i obłożenia poszczególnych kursów. Stale monitorujemy przepływ pasażerów, otrzymujemy również raporty od kierowców PKS-u. Wynika z nich, że zdarzają się obecnie kursy, gdy autobusy jeżdżą puste. Chodzi głównie o godziny popołudniowe. Stąd korekta rozkładu – tłumaczy Paweł Kochanowski, naczelnik Wydziału Obsługi Urzędu w Urzędzie Miejskim w Złotoryi.

Skorygowane też zostały o kilka minut godziny odjazdów w niektórych kursach. – Otrzymywaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców Złotoryi, którzy wskazywali, co można byłoby zmienić, żeby komunikacja miejska była bardziej wygodna. Chodzi m.in. o autobusy jeżdżące na ul. Grunwaldzką i Chojnowską, z których korzystają pracownicy zakładów położnych przy tych ulicach. Opracowaliśmy nowy rozkład w taki sposób, żeby mogli dojechać zarówno na II zmianę na godz. 14, jak i wrócić do domu bez zbędnego czekania z pierwszej zmiany – dodaje Kochanowski.

Nowy rozkład jazdy (publikujemy go pod artykułem) będzie obowiązywał do końca sierpnia. Złotoryjski ratusz zapowiada, że we wrześniu pojawi się kolejna jego wersja, uwzględniająca powrót linii „szkolnej” i ewentualne uwagi pasażerów, które zostaną zgłoszone w czasie wakacji.

.

.

 

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Sznaucelon pisze:

    Szkoda, że nie zawiozą mnie na basem w Złotoryi

  2. Grzechu pisze:

    Zadzwon se do wichłacza. On cie zawiezie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..