Zmiana organizacji ruchu na A4

Zakończył się pierwszy, a rozpoczął drugi etap prac remontowych na dolnośląskim fragmencie autostrady A4. W związku z tym w okolicach Punktu Poboru Opłat w Karwianach wprowadzono zmianę organizacji ruchu. 

Po wprowadzeniu drugiego etapu czasowej organizacji ruchu, na PPO Karwiany w kierunku wyjazdowym z odcinka płatnego (w kierunku Wrocławia) funkcjonuje pięć bramek, natomiast na kierunku wjazdowym na odcinek płatny (w kierunku Katowic) – trzy bramki. Na czas prac remontowych bilety na bramkach są wydawane ręcznie.

Zamknięte zostały też przejazdy awaryjne przed i za bramkami, a ruch w obu kierunkach odbywa się tylko jednym pasem (zewnętrznym).

– Zgodnie z harmonogramem, etap ten planujemy zakończyć 17 czerwca tego roku. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu na czas remontu autostrady będziemy informować na bieżąco – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przy remontowanym fragmencie A4 od dwóch tygodni tworzą się kilkukilometrowe korki. W najbliższym czasie sytuacja prawdopodobnie nie ulegnie poprawie. W związku z tym  przedstawiciele GDDKiA nadal sugerują kierowcom omijanie PPO w Karwianach. – Zalecamy korzystanie z alternatywnych tras przejazdu. Nie ma możliwości przejazdu przez bramki na PPO Karwiany pojazdów ponadgabarytowych. Kierowcy pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony mogą wybrać objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany – dodaje Szumiata.

Fot. GDDKiA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..