Złotoryjskie i jaworskie morsy w TOP5 na Dolnym Śląsku. Głosowanie trwa!

Złotoryjskie morsy

Po raz drugi redakcja Radia Wrocław zorganizowała plebiscyt na najbardziej popularne „morsy” na Dolnym Śląsku. Całkiem realne szanse na zwycięstwo ma grupa śmiałków ze Złotoryi. W finałowej piątce są również morsy z Jawora.

Głosowanie rozpoczęło się w sobotę, 2 lutego i potrwa do potrwa do soboty, 23 lutego do godziny 11.30. Niemałe szanse na zwycięstwo w konkursie mają złotoryjskie morsy, które z 544 głosami plasują się na drugim miejscu (stan na sobotę, 9 lutego na godz. 10.45). Póki co na pierwszym miejscu są miłośnicy zimowych kąpieli z Kotliny Kłodzkiej (546 głosów). W rywalizacji biorą udział także morsy z Jawora, Bolesławca i z wrocławskiego osiedla Osobowice.

W Złotoryi grupa miłośników kąpieli w przeręblach ewoluuje od kilku lat. Zaczęło się od pasji chodzenia z kijkami i to niekoniecznie w niskich temperaturach. Wówczas powstało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking z siedzibą w tym mieście. Później górskie wędrówki. Ktoś wpadł na pomysł, aby cała grupa spędziła noc na zimowym biwaku. Zatem naturalna wydaje się kąpiel w górskim ruczaju. I trwa to tak do dziś. Morsy ze Złotoryi kąpią się w różnych miejscach- od Bałtyku, aż po Tatry i oczywiście nasze Sudety.

– tak organizatorzy konkursu opisują Morsów ze Złotoryi.

Jaworskie morsy

Radio Wrocław organizuje plebiscyt na najbardziej popularne dolnośląskie morsy już po raz drugi. W ubiegłym roku głosami internautów zwyciężyły morsy z Wałbrzycha, które do ostatnich chwil walczyły o pierwsze miejsce z morsami z Legnicy. W konkursie uczestniczyły wówczas jeszcze miłośnicy lodowatych kąpieli z Przesieki, Wrocławia i Głogowa.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji, głosować można raz dziennie na stronie internetowej Radia Wrocław. O zwycięstwie zadecyduje zarówno nota, jak i liczba oddanych głosów. System komputerowy wyliczy średnią z tych dwóch wartości i wyłoni lidera.

Zachęcamy wszystkich do codziennego oddawania głosów! Link do plebiscytu: TOP5 DOLNOŚLĄSKICH MORSÓW.

Dodaj komentarz