Złotoryjski Budżet Obywatelski: mieszkańcy głosują też w weekend

Od poniedziałku trwa głosowanie w sprawie historycznego Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy, którzy nie mieli czasu lub możliwości odwiedzić ratusza w tygodniu, mogą to zrobić również w ten weekend. W sobotę i niedzielę urna wyborcza  dostępna będzie w godz. 10-18.

Przypomnijmy, że do pierwszego budżetu obywatelskiego złotoryjanie zgłosili 12 projektów, z których jednak dwa nie przeszły pozytywnej weryfikacji. Do wyboru pozostało więc dziesięć inicjatyw, których łączny koszt realizacji wynosi 172 tys. zł. Oznacza to, że niektóre z nich będą musiały poczekać, ponieważ w puli środków przeznaczonych na ten cel jest 100 tys. złotych.

Od poniedziałku do wczoraj oddanych zostało 115 głosów. Burmistrz Robert Pawłowski z myślą o osobach pracujących, wydał zarządzenie otwierające „lokal wyborczy” także w weekend. Dziś i jutro będzie można oddać głos od godz. 10 do 18. Głosowanie potrwa do piątku 30 marca. Opis wszystkich dostępnych projektów znajduje się w Biurze Obsługi Interesanta, obok urny wyborczej. Są wśród nich m.in. nowe place zabaw, siłownie czy miejsca do rekreacji. Wszystkie projekty biorące udział w tegorocznym budżecie obywatelskim dostępne są również na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Złotoryi, niezależnie od wieku, jednak w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda ustawowego przedstawiciela. Każdy uprawniony może oddać jeden głos, wpisując na karcie numer wybranego przez siebie projektu.

Głosować można tylko osobiście w obecności urzędnika miejskiego. Regulamin nie przewiduje natomiast głosowania przez Internet, ponieważ niosłoby to za sobą ryzyko manipulacji. Przezroczysta urna na głosy mieści się w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego przy pl. Orląt Lwowskich 1 (pokój nr 1). Więcej na temat głosowania pisaliśmy tutaj.

Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek 12  kwietnia.

Dodaj komentarz

*

code