Opublikowany: czw, Gru 19th, 2019

Złotoryjscy policjanci przypominają: “Dmuchnij” dla pewności

Nie jesteś pewien czy możesz usiąść za kierownicą? Nie ryzykuj! Zanim ruszysz w drogę, odwiedź złotoryjską komendę i sprawdź stan trzeźwości, korzystając z zainstalowanego tam alkomatu – apelują miejscowi stróże prawa.

– Konsekwencje kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu są bardzo poważne. Należy się liczyć z zatrzymaniem prawa jazdy ale i nie tylko. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla samych siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego przypominamy tym wszystkim, którzy mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, że w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi jest zainstalowany ogólnodostępny alkomat. Badanie można wykonać całą dobę a samo urządzenie jest proste w obsłudze – przypomina st. sierż. Dominika Kwakszys.

Alkomat można znaleźć przy ul. Kościuszki 5, w recepcji. Urządzenie jest proste w obsłudze – wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w otworze. Następnie dmuchamy przez nią i odczytujemy wynik. Co istotne, badanie można wykonać całą dobę. Zamiast więc ryzykować utratę prawa jazdy wystarczy skorzystać z tej możliwości. Co ważniejsze, można dzięki temu uniknąć tragicznych konsekwencji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..