ZŁOTORYJA/REGION. Nowi policjanci przysięgali

POLICJA„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą złożyli funkcjonariusze przyjęci ostatnio do służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W tym gronie znaleźli się nowi policjanci, którzy rozpoczną służbę w komendach złotoryjskiej i głogowskiej.

– Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi 82 nowych policjantów, w tym 14 kobiet – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy złotoryjskiej komendy.

W uroczystości ślubowania, oprócz kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i jednostek garnizonu dolnośląskiego, wzięli też udział przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dodajmy, że starając się o pracę w Policji funkcjonariusze musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy: z wiedzy ogólnej, sprawnościowy oraz psychologiczny. Na końcu była komisja lekarska.

Do końca roku planowane są jeszcze trzy kolejne nabory do służby w Policji, a garnizon dolnośląski ma zatrudnić jeszcze 246 osób.

UR/FOT. KPP ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz