ZŁOTORYJA/REGION. Czekają na zgłoszenia samorządów

przyjazna polska1Trwa druga edycja programu „Przyjazna Polska”. Gminy, które chcą pochwalić się osiągnięciami lub wyjątkowymi walorami w jednej z dziewięciu kategorii mogą się zgłosić do tegorocznej edycji programu. Samorządy mogą zgłaszać się do 30 kwietnia. Organizatorem jest Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą.

– Polskie gminy odnoszą sukcesy, którymi z powodzeniem mogą się pochwalić na forum krajowym i międzynarodowym. Umożliwia im to Program Promocji Polskich Samorządów „Przyjazna Polska” – mówi Agnieszka Ujma z biura organizatora. – Do udziału zachęcamy gminy, które chcą pochwalić się na przykład doskonałą kulturą agrarną, nagrodami w konkursach dla hodowców, czy pokoleniową tradycją sadowniczą – dodaje.

Samorządy mogą wybrać jedną z dziewięciu kategorii: Certyfikowana Lokalizacja Biznesu, Dobre Miejsce Zamieszkania, Kraina Historii i Kultury, Kraina Turystyki i Przygody, Zielona Gmina, eGmina, Specjalistyczna Gmina Agro, Gmina z Tradycją oraz Kraina Zdrowia i Urody.przyjazna polska statuetka

Etap I polega na wypełnieniu deklaracji zgłoszeniowej, którą następnie oceni Kapituła Programu. Zdobycie wymaganej liczby punktów gwarantuje gminie przejście do etapu II, podczas którego przeprowadzony zostanie audyt.

– Celem badania będzie weryfikacja przez audytora danych zawartych w ankiecie – wyjaśnia Agnieszka Ujma.

Laureaci programu będą mogli pełnoprawnie korzystać z godła „Przyjazna Polska” umożliwiającym promocję gminy, a także postawić promocyjną tablicę drogową z napisem Laureat Programu „Przyjazna Polska”.

Więcej informacji o programie oraz regulamin na www.przyjaznapolska.pl

JW/MAT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz

*

code