Opublikowany: sob, Maj 4th, 2019

Złotoryjanki “najbezpieczniejsze w sieci”

Praca plastyczna Darii Hanusiewicz i Marty Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi została wyróżniona w konkursie organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pn. ”Bezpieczny w sieci”. Konkurs plastyczny został zrealizowany w ramach programu profilaktycznego Świadomy junior i polegał na stworzeniu planszy edukacyjnej z zakresu problematyki cyberzagrożeń.

– Współczesne dzieci i młodzież to pokolenie wychowane w dobie powszechnie dostępnego Internetu. Można powiedzieć, że sieć jest dla nich czymś zupełnie naturalnym. Jednak z drugiej strony poczucie tej „wirtualności” sprawia, że zapominamy o niebezpieczeństwach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu i urządzeń mobilnych. Młodzi ludzie publikują swoje zdjęcia, piszą blogi, udzielają się na forach dyskusyjnych oraz portalach społecznościowych. Każda aktywność w sieci może narazić ich na akty agresji. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie przedmiotowych zagrożeń – uważa starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W związku z tym Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego Świadomy Junior, ogłosił konkurs plastyczny pt. „Bezpieczny w sieci”. Był on adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Do komendy we Wrocławiu łącznie wpłynęło aż 348 prac związanych z przedmiotową problematyką. Autorzy wykazali się różnorodnością technik platyczno-manualnych oraz dużą wiedzą na temat cyberzagrożeń. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i plastycznym. Komisja konkursowa wyłoniła siedem prac finałowych, wśród których wyróżniona została praca wykonana przez uczennice SP nr 3 w Złotoryi: Darię Hanusiewicz oraz Martę Zielińską. Wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..