ZŁOTORYJA. Zmodernizują oczyszczalnię ścieków

dsc_0064-1To największa inwestycja w Złotoryi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Oczyszczalnia ścieków zostanie przebudowana i unowocześniona. Inwestycja kosztować będzie ponad 32 tys zł. Prace mają ruszyć w połowie grudnia.

– Prace modernizacyjne, które obejmą każdy segment technologiczny, to zadanie trudne do przeprowadzenia, ponieważ obiekt musi być cały czas czynny i oczyszczać ścieki – informuje prezes Wiesław Świerczyński. – By zachować ciągłość i prawidłową pracę oczyszczalni, na czas trwania robót budowlanych planuje się montaż tymczasowych elementów, urządzeń oraz instalacji. Nie tylko przebudujemy istniejące obiekty, ale postawimy również nowe – dodaje prezes.

Złotoryjska oczyszczalnia pracuje w technologii mechaniczno-biologicznej. Obecnie ma jednak problemy z zachowaniem norm czystości, które pozwoliłby na zrzut ścieków oczyszczonych do Kaczawy. Oczyszczalnia wymaga modernizacji, w przeciwnym wypadku miasto czekają wysokie kary finansowe, nakładane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Został dofinansowany ze środków unijnych w wysokości 24 mln zł.

Obiekt ma spełniać normy ekologiczne do 2020 r.

ER/FOR. UM ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz