ZŁOTORYJA. Zmiany w spółce komunalnej

RPK ZłotoryjaDamian Klicki kilka miesięcy temu zrezygnował z funkcji prezesa Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Złotoryi. Nowy prezes RPK zostanie powołany na styczniowym posiedzeniu Rady Nadzorczej miejskiej spółki. Robert Pawłowski, burmistrz Złotoryi zaproponuje kandydaturę Wiesława Świerczyńskiego.

W ciągu kilku ostatnich tygodni trwały rozmowy z kandydatami na stanowisko prezesa. Do ostatniego etapu przeszły trzy osoby ale burmistrz ostatecznie wytypował Wiesława Świerczyńskiego, który do tej pory był związany z KGHM Polska Miedź S.A.

IMG_3076– Nowy kandydat jest znakomicie przygotowany merytorycznie, ma doświadczenie zarówno w zarządzaniu ludźmi jak i pracy przy dużych projektach. Jego kompetencje i doświadczenie z pewnością sprawdzą się na stanowisku prezesa tym bardziej, że czeka nas duża i poważna inwestycja związana z modernizacją oczyszczalni ścieków – mówi Piotr Maas, rzecznik Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Wiesław Świerczyński (na zdjęciu) jest absolwentem Wydziału Melioracji Wodnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W latach 2006-2015 był dyrektorem do spraw technicznych Zakładu Hydrotechnicznego KGHM Polska Miedź S.A.

SIL/ fot.RPK Złotoryja

Dodaj komentarz