ZŁOTORYJA. Zawody kością niezgody?

POL_PIENIADZE530 złotych-tyle wynosi dyskusyjna kwota, której nie otrzymało jedno ze złotoryjskich stowarzyszeń. Mimo złożenia projektu do urzędu miejskiego, którego celem było uzyskanie z budżetu miejskiego 930 zł na Rodzinny Turniej „Rodzina 2016”, działania „Złotej Cooltury” nie przyniosły oczekiwanej dotacji.

Zgodnie z ogłoszonym przez burmistrza konkursem na realizację zadań publicznych w roku 2016, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, aby otrzymać dofinansowanie, złożyły swoje projekty w urzędzie miejskim. Ich celem ma być np. profilaktyka uzależnień lub propagowanie sportu i aktywności fizycznej. Jednym ze stowarzyszeń, które ubiegały się o środki z budżetu miasta jest „Złota Cooltura”.

– W grudniu złożyliśmy projekt Pierwszego Turnieju Rodzinnego „Złota Rodzina 2016”. 13 stycznia okazało się, że burmistrz przyznał na naszą akcję jedynie 400 zł, podczas gdy harcerze na swój projekt otrzymali ponad pięć tysięcy złotych, a Kaczawski Klub Siatkarski cztery tysiące. Podobnie „okrojono” budżet na imprezę, którą organizujemy w maju. Zamiast 1400 złotych na „Moto Show” przyznano nam 600 złotych – mówi Daniel Leks, prezes Stowarzyszenia „Złota Cooltura”.

Rzecznik urzędu miejskiego tłumaczy, dlaczego projekty „Złotej Cooltury” dostały tylko część pieniędzy.

– Do urzędu trafia więcej projektów, niż jesteśmy w stanie sfinansować z budżetu miasta. Burmistrz przyznając dofinansowania kierował się przede wszystkim skalą przedsięwzięcia. Dlatego np. harcerze, którzy organizują dwutygodniowy obóz dla kilkudziesięciu dzieci, potrzebował kilku tysięcy złotych na realizację wszystkich założeń z projektu. Podobnie było w przypadku Kaczawskiego Klubu Siatkarskiego. Akcje Stowarzyszenia „Złota Cooltura” to kilkugodzinne  imprezy, która nie wymagają środków np. na wyjazdy do kina czy na basen, gdzie będą potrzebni opiekunowie i całodzienne wyżywienie – mówi Piotr Maas z Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Stowarzyszenie „Złota Cooltura”zapowiada, że Pierwszy Turniej Rodzinny „Złota Rodzina 2016” odbędzie się zgodnie ze wszystkimi zamierzeniami. Organizacji udało się znaleźć sponsora, który ufunduje potrzebne na imprezę materiały.

Pierwszy Turniej Rodzinny „Złota Cooltura 2016” odbędzie się 13 lutego w hali sportowej „Tęcza” w Złotoryi. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. występ grupy „Ocelot” oraz prezentacje regionalnych sportowców.

Puchary i medale zwycięskim drużynom wręczy najprawdopodobniej posłanka z regionu, Elżbieta Stępień.

Treść zarządzenia burmistrza Złotoryi z dnia 13 stycznia 2016 roku dostępna na stronie: http://www.zlotoryja.bip.info.pl/dokument.php?iddok=5265

SIL/fot. zdjęcie ilustracyjne

 1. Kolego proponuję zapoznać się z działalnością Złotej Cooltury zbiórki publiczne zorganizowaliśmy w celach charytatywnych piszemy projekty do Urzędu Marszałkowskiego i realizujemy duże imprezy które są DARMOWE nie zbieramy kasy od rodziców ( jak robią to harcerze i renbut na wyżywienie ) a zbieranie 1% przez Nasze Rio jest niezgodne z prawem „Kto, działając w imieniu organizacji pożytku publicznego (…) wzywa do przekazania lub przekazuje środki finansowe pochodzące z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz organizacji pożytku publicznego, która nie została uwzględniona w tym wykazie,
  podlega karze grzywny”, Pozdrawiam 🙂

  1. Szanowny Torezie,
   Proszę nie podawać nieprawdziwych informacji. Akcja pozyskiwania 1% nie jest działaniem Naszego RIO, ale Fundacji Merkury, która wspólnie z Naszym RIO będzie prowadzić projekt dla młodzieży złotoryjskiej.
   Fundacja „Merkury”

 2. Jak zwykle odwieczny problem jaki ma P.totez do stowarzyszenia nasze Rio. To już chyba jakiś kompleks ehhh.. Rzucanie jakimiś prawnymi regułami, których nie zna się znaczenia i mijają się z prawdą jest na porządku dziennym.. SZANOWNY PANIE TOREZ z racji tego że lokalne społeczeństwo ma dość przepychanek słownych, które kieruje pan do Rio grzecznie i uprzejmie proszę aby zachował to Pan dla siebie. Bo każdy Pana komentarz pojawiający na jakiejkolwiek stronie pije do Rio. Nawet jeśli mowa jest o kwiatach Pan i tak napisze ze Rio jest złe. D

 3. a dlaczego nie? rzeczony pan nie ma zahamowań, by komentować cudze życie – na szczęście nie wszyscy reprezentujemy ten sam poziom, więc nie rozwijamy tematu

 4. to ciekawe z czego żyje, a może zaczął by pracować , i wtedy oddał by trosze kasy na stowarzyszenie, ja czekam na swoje długi już 5 lat.

 5. prezes stowarzyszenia ? Inaczej trzeba by go nazwać. Sam niech się wezmie do jakiejs pracy, a on tylko krytyczne i nieprzyjemne uwago kieruje do każdego kto ma inne zdanie jak on. Ten typ człowieka nie zasługuje na uwagę

Dodaj komentarz