Opublikowany: pt, Lip 1st, 2016

ZŁOTORYJA. Zadbajmy o czworonogi w wakacje

2015-09-23-12_06_19-300x169O zapewnienie opieki nad zwierzętami apelują złotoryjscy policjanci. Porzucenie zwierzęcia jest prawnie uznane za znęcanie się nad nim. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci każdego roku w okresie wakacyjnym zwracają uwagę na zjawisko porzucania zwierząt, najczęściej psów i kotów. Stają się one prawdziwym utrapieniem dla właścicieli, kiedy okazuje się, że nie mogą oni wziąć ich ze sobą na urlop. Na nieszczęście bardzo często właściciel, który nie może lub nie stara się znaleźć opieki, wywozi swojego pupila i porzuca go. Funkcjonariusze przypominają, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad nim.

– W przypadku, gdy właściciel wałęsającego się psa jest znany, należy fakt ten zgłosić straży gminnej/miejskiej lub policji, która ma prawo nałożyć mandat na nieodpowiedzialnego właściciela zwierzęcia – mówi Iwona Król-Szmajda, oficer prasowy złotoryjskiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..