ZŁOTORYJA. Zabawa dla całych rodzin

turniej plakatTrwają zapisy na pierwszy w historii miasta Rodzinny Turniej „Złota Rodzina 2016”. Rywalizacja sportowa między drużynami złożonymi z dzieci i dorosłych odbędzie się w połowie lutego. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Złota Cooltura”.

W turnieju może wziąć udział każdy. Projekt otwarty jest zarówno dla wszystkich mieszkańców Złotoryi, jak i uczestników z poza miasta. Ważny jest cel zabawy: integracja i współpraca międzypokoleniowa, propagowanie sportu oraz akcja związana z profilaktyką uzależnień.

– Chcielibyśmy, aby do naszej zabawy włączyły się przede wszystkim wszystkie dzieci z uboższych rodzin, które na co dzień nie mają finansowej możliwości korzystania z wielu atrakcji. W turnieju weźmie udział maksymalnie 40 dwuosobowych drużyn. Każda z nich musi się składać z osoby dorosłej i dziecka. Zawodnicy będą mieli do pokonania sportowo-edukacyjny tor przeszkód. Na trasie będą czekały zadania sprawnościowe i zagadki. Pięć najlepszych drużyn zmierzy się w finale – mówi Daniel Leks, prezes Stowarzyszenia „Złota Cooltura”.

Podczas turnieju równocześnie będzie odbywał się konkurs plastyczny dla dzieci i dorosłych.

Pierwszy Rodzinny Turniej „Złota Rodzina 2016” rozpocznie się o godzinie 11. 13 lutego w hali sportowej „Tęcza” w Złotoryi. Zapisy są przyjmowane pod numerami telefonów: 534-909-759 lub 782-560-370. Ilość miejsc ograniczona.

SIL/fot. Facebook Złota Cooltura

Dodaj komentarz