ZŁOTORYJA. Za szybko wszedł w zakręt

DSC_0034Kierowca hondy nie wyrobił na łuku, wjechał na drugi pas jezdni i zderzył się z jadącym naprzeciw renault, który z kolei uderzył w fiata. Trzy osoby trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jerzmanice Zdrój w gminie Złotoryja.

– Udzieliliśmy pierwszej pomocy trzem poszkodowanym, musieliśmy także unieruchomić kręgosłupy tych osób w odcinku szyjnym przy pomocy kołnierza ortopedycznego – mówi Marcin Grubczyński z wydziału operacyjnego Powiatowej Straży Pożarnej w Złotoryi. – Zabezpieczyliśmy również miejsce zdarzenia – dodaje strażak.

Złotoryjska policja wyjaśnia przyczyny wypadku. Prawdopodobnie kierowca hondy nie dostosował prędkości do panujących warunków. Nadmierna prędkość spowodowała, że honda nie zmieściła się w zakręcie i samochód wyrzuciło na drugi pas jezdni. Tam prawidłowo jechał kierowca renault. Uderzony przez hondę, wpadł na również prawidłowo jadącego fiata.

Na miejscu pracowały trzy zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi, Ochotnicza Straż Pożarna z Pielgrzymki oraz OSP JPR w Złotoryi. Strażacy zapewnili poszkodowanym wsparcie psychiczne do czasu przyjazdu pogotowia.

JW, DRM/FOT. PSP ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz