ZŁOTORYJA. Z siekierą na sąsiadkę

Liliana Lukasiewicz (9)Na trzy lata więzienia za rozbój z siekierą skazał sąd dwóch mieszkańców Złotoryi. 18-letni Adrian K. i 22-letni Szymon S. w nocy napadli na kobietę w jej domu. Okradli ją, a na koniec grozili, że odrąbią jej głowę siekierą.

Mężczyźni najpierw pili alkohol, a potem postanowili, że okradną sąsiadkę jednego z nich. .

– Mężczyźni mieli zakryte twarze, bojąc się, że rozpozna ich poszkodowana – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Szymon S. miał ze sobą drewnianą nogę od stołu, natomiast Adrian K. wziął siekierę, która leżała przy piecu w mieszkaniu kobiety – dodaje prokurator.

Napastnicy zabrali z mieszkania pokrzywdzonej wartościowe rzeczy między innymi: laptopa, drukarkę i telefon komórkowy.

– W trakcie kradzieży Adrian K. podszedł do kobiety, przyłożył jej siekierę do szyi i zagroził, że odrąbie jej głowę,Szymon S. z kolei zakrył jej usta poduszką – mówi Liliana Łukasiewicz.

Kobieta rozpoznała po głosie Adriana K. i powiadomiła policję. Wkrótce policja zatrzymała obu mężczyzn. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli siekierę, nogę od stołu oraz część skradzionych rzeczy. Adrian K. najpierw nie przyznawał się do winy, później umniejszał swój udział zrzucając większą odpowiedzialność na Szymona S.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia sprawcy usłyszeli wyrok skazujący ich na trzy lata więzienia.

JW, SZAT

Dodaj komentarz