ZŁOTORYJA. Z nożem po telefon

IMG_2923Trzech młodych mężczyzn trafiło za kratki za tzw. kradzież rozbójniczą z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz usiłowanie rozboju. Grozi im kara od trzech do dwunastu lat więzienia.

Napastnicy – w wieku 18, 19 i 24 lat – poprosili przypadkowo napotkanego przechodnia, by użyczył im telefonu. Kiedy mężczyzna wyciągnął komórkę, jeden z bandytów zaczął mu grozić nożem kuchennym.

– Następnie ci sami sprawcy, w innym miejscu Złotoryi, usiłowali dokonać rozboju na kolejnym mężczyźnie – informuje młodszy aspirant Wojciech Bogusławski, oficer prasowy miejscowej policji. – Bijąc swą ofiarę po twarzy próbowali ukraść z kieszeni telefon komórkowy. Pokrzywdzonemu udało się jednak wyrwać i uciec – dodaje rzecznik.Noz_b

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wytypowali i zatrzymali sprawców. W czasie zatrzymania jednemu z nich odebrali nóż.

Jak się później okazało, wśród napastników znaleźli skazanego, który poszukiwany do odbycia kary więzienia. Trafił więc do zakładu karnego, a jego kompani do aresztu.

JOM/FOT. JOM, KPP ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz