Opublikowany: pt, Paź 30th, 2015

ZŁOTORYJA. Wydzierżawią zadłużony szpital

IMG_9890Złotoryjska lecznica, która tonie w długach, będzie miała najemcę. – Umowa dzierżawy zostanie podpisana prawdopodobnie 5 listopada – mówi Wanda Grabos, wicestarosta złotoryjski. Szpital przy ul. Hożej ma wydzierżawić na 30 lat spółka Ogólnopolskie Centrum Zdrowia z Łodzi.

Całkowite zadłużenie lecznicy podlegającej powiatowi przekracza 20 milionów złotych. Sprawa jest o tyle poważna, że powiat także boryka się z problemami finansowymi i nie stać go na utrzymywanie placówki. Ratunkiem dla szpitala miało być oddanie go w dzierżawę.

Jak mówi Wanda Grabos, komisji udało się wynegocjować ze spółką korzystne warunki nie tylko dla pracowników lecznicy, ale także mieszkańców.IMG_9883

– Dzierżawa szpitala to najlepsza droga, aby zapewnić złotoryjanom właściwą opiekę – mówi Wanda Grabos. – Z kolei pracownicy lecznicy mają zagwarantowane te same warunki pracy przez okres 25 miesięcy. Dodatkowo spółka zobowiązała się do pokrycia zaległości w zakresie odpisu na pokrycia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Oznacza to, że firma wypłaci pracownikom zaległy ekwiwalent za używanie własnej odzieży roboczej i obuwia za okres trzech lat – mówi wicestarosta złotoryjski.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem najemca będzie płacił około 100 tysięcy złotych netto miesięcznie z tytułu dzierżawy nieruchomości i sprzętu medycznego.

– Chcemy uspokoić mieszkańców. Szpital nie został sprzedany, wciąż jest własnością powiatu – mówi Wanda Grabos.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..