Opublikowany: czw, Gru 10th, 2015

ZŁOTORYJA. “Wnuczki” znów grasują

POL_PIENIADZEPonad 12 tysięcy złotych straciła 78-letnia mieszkanka Złotoryi, którą nieznani sprawcy oszukali metoda na tzw. “wnuczka”. To kolejny przypadek oszustwa w Złotoryi. Policja apeluje o rozwagę.

Do kobiety  z zastrzeżonego numeru zadzwonił mężczyzna, podający się za członka jej rodziny. Poinformował o rzekomym wypadku i poprosił “babcię”, by przekazała mu pieniądze za pośrednictwem kuriera. Gotówka miała pomóc “załatwić sprawę”.

– 78-latka przekazała ponad dwanaście tysięcy kurierowi, którego miał do niej wysłać “wnuczek”. Następnie poszła do banku i wypłaciła kolejnych 30 tysięcy. Aby się upewnić, że naprawdę doszło do wypadku zadzwoniła do rodziny. Okazało się, że nic takiego się nie stało i padła ofiarą oszusta – mówi Agnieszka Zawiślak, oficer prasowy z KPP w Złotoryi. 

Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność. W przypadku, gdy ktoś zadzwoni do nas z informacją o rzekomym wypadku członka rodziny i z prośbą o znaczną sumę pieniędzy, należy powiadomić policję.

Oszustom grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

SIL/fot. zdjęcie ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..