ZŁOTORYJA. W kranach nie zabraknie wody

ViewtyMieszkańcy Wilkowa i Wilkowa-Osiedle w gminie Złotoryja nie będą już narzekać na ciągłe awarie i brak bieżącej wody w kranach. Stare rury z lat 20-tych wymienione zostały na nowoczesną sieć tranzytową. Inwestycja pochłonęła ponad milion złotych.

– Nowa sieć tranzytowa, wodociągowa dostarcza wodę około dwóm tysiącom mieszkańców Wilkowa i Wilkowa-Osiedle – mówi Krzysztof Kielar, inspektor ds. zamówień publicznych, inwestycji i remontów w Urzędzie Gminy Złotoryja. – Stara instalacja była wykonana na przełomie lat 20-30 XX wieku i często ulegała uszkodzeniom, przez co mieszkańcy nie mieli wody w kranach – dodaje urzędnik.Viewty

Nowa sieć wodociągowa ma ponad trzy kilometry. W ramach modernizacji wykonano także uzbrojenie w sieć wodociągową i kanalizacyjną 12 działek budowlanych w Wilkowie-Osiedlu, które należą do gminy.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 1 mln zł. Urząd dostał pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na blisko 230 tysięcy złotych.

Kolejnym etapem całej inwestycji będzie wymiana sieci i przyłącza wodociągowego w miejscowości Wilków-Osiedle. Urząd Gminy zaplanował prace po otrzymaniu dofinansowania.

JW, DRM/FOT. UG ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz