ZŁOTORYJA. Sport czy historia?

Urząd Miejski 1 Złotoryja kopia 2Radni chcą podniesienia dotacji na złotoryjskie kluby sportowe o 70 tysięcy złotych. Taki wniosek przesłała burmistrzowi Złotoryi Komisja Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta. Radni mają jednak dylemat, skąd wziąć te pieniądze.

Komisja podczas posiedzenia zajmowała się kwestią upadających pod względem finansowym klubów sportowych. Ze 180 tysięcy do 250 tysięcy złotych miałaby wzrosnąć dotacja dla złotoryjskich drużyn.

Radni rozważali, by brakujące 70 tysięcy wziąć z puli przeznaczonej na zabytki. Propozycja taka wyszła od radnej Agnieszki Zawiślak.

– Jakie to są zabytki i czy wymagają takiego nakładu pieniędzy?Czy są na terenie Złotoryi takie zabytki, które na cito wymagają remontu? – zastanawiała Agnieszka Zawiślak.

Radny Marcin Gagatek zauważył, że kluby sportowe, co prawda są w stanie upadłości i bez pomocy miasta sobie nie poradzą, ale jak stwierdził – sport jest największą promocją miasta.

Głos w obradach zabrała także przewodnicząca rady, Ewa Miara.

– Poszukałabym innych sposobów pozyskania środków, a nie tylko zabrania z budżetu z innego działu – mówi przewodnicząca rady.

JW, DRM

Dodaj komentarz