ZŁOTORYJA. Spakowali noblistę. W szlachetnym celu

w2Pomnik Władysława Reymonta został opakowany niczym świąteczny prezent przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W ten sposób społecznicy promują ogólnopolską akcję dobroczynną.

– Konstrukcja została zbudowana w celach informacyjno-reklamowych i ma stanowić świąteczną ozdobę miasta – tłumaczy cytowany przez miejski portal informacyjny Paweł Zabłotny, lider Szlachetnej Paczki w rejonie złotoryjskim. – To mój autorski pomysł, który narodził się dość spontanicznie, podczas jednej z rozmów z burmistrzem Złotoryi o pomniku Reymonta. Wtedy pomyślałem, że fajnie byłoby przed świętami przerobić monument w paczkę – dodaje. Konstrukcja ma reklamować akcję do końca grudnia.

w1W Złotoryi wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili w tym roku 82 potrzebujące rodziny, spośród których do projektu zakwalifikowanych zostało 38. W sobotę, 21 listopada, została otwarta baza danych projektu i od tej pory rozpoczął się proces poszukiwania darczyńców.

– Zwracam się z apelem o wsparcie projektu. Paczkę może zrobić każdy, kto jest w stanie spełnić oczekiwania i potrzeby rodziny, które nie są wygórowane. Podjęcie wyzwania to nie tylko zrobienie świątecznej paczki, ale także podarowanie czegoś więcej – impulsu do zmian. Razem możemy sprawić, aby tegoroczne święta były radosne nie tylko dla nas – przypomina Paweł Zabłotny.

Informacje dotyczące złotoryjskich rodzin i ich potrzeb można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl

FOT. UM ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz