ZŁOTORYJA. Rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

KPP złotoryja2W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2015” złotoryjscy policjanci organizują spotkania z dziećmi. Uświadamiają najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się beztroska zabawa, szczególnie w okolicach akwenów. Omawiają także, w jaki sposób dzieci mogą unikać niebezpiecznych sytuacji.

 – Podczas spotkania podawaliśmy przykłady sytuacji, w których dzieci mogą czuć się zagrożone – mówi Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Wspólnie omawialiśmy, jak dzieci mogą unikać takich zdarzeń, a jeśli już w takiej sytuacji się znajdą, muszą wiedzieć, jak powinny reagować – dodaje policjantka.KPP Złotoryja1

Podczas ferii najmłodsi często bawią się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Funkcjonariusze zwracali więc szczególną uwagę dzieci na niebezpieczeństwa, jakie czyhają podczas zabawy w takich miejscach.

Policjanci przypominali uczniom także o obowiązku noszenia odblasków po zmroku poza obszarem zabudowanym. Przypomniane zostały również numery alarmowe oraz podstawowe informacje, jakie należy podać w przypadku wykonania takiego połączenia.

W ostatnim spotkaniu w komendzie hufca uczestniczyło 40 uczniów z powiatu złotoryjskiego.

JW, DRM/FOT. KPP ZŁOTORYJA

Dodaj komentarz