ZŁOTORYJA. Ratusz wspiera przedsiębiorców

2Burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski oraz Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju, podpisali list intencyjny. Inicjatywa ta ma na celu informowanie miejscowych przedsiębiorców o możliwościach pozyskiwania środków finansowych na rozwój prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

– Bardzo się cieszymy z tego spotkania. Jest to oczywiście początek. Realizujemy Strategię Województwa Dolnośląskiego i będziemy chcieli wspierać przedsiębiorców na całym Dolnym Śląsku. Wyzwań jest sporo. Ważne jest zarówno informowanie o dostępie do kapitału, jak i edukacja. Jestem przekonany, że to nie będzie tylko list, ale też faktyczne działania – powiedział prezes Marek Ignor.

Zadowolenia z zacieśniającej się współpracy z Funduszem nie kryje również Robert Pawłowski. – Urząd musi być kreatorem pewnych zadań, ale powinien przede wszystkim wspomagać przedsiębiorczość. Mała i średnia przedsiębiorczość w Złotoryi była, jest i będzie. Ona właśnie będzie decydować o poziomie życia społeczeństwa. To istota gospodarki – podkreśla burmistrz Złotoryi.

Tymczasem coraz większą popularnością cieszy się prowadzony przez złotoryjski ratusz Miejski Bank Kadr. Pod koniec lipca minął miesiąc od otwarcia portalu, który ma pomagać mieszkańcom miasta w znalezieniu pracy. Bank kojarzy w internecie pracodawców z potencjalnymi pracownikami, i odwrotnie. Dostępny jest nie tylko dla złotoryjan, ale także dla firm i osób poszukujących pracy z regionu złotoryjskiego.

ŹRÓDŁO: UM ZŁOTORYJA

 

Dodaj komentarz