Opublikowany: pon, Lut 20th, 2017

Złotoryjski ratusz podpowiada właścicielom czworonogów

piesek-serbyTylko 500 złotoryjan płaci dziś podatek za psa. Gros miejscowych miłośników czworonogów nie zna swoich obowiązków czy przepisów, do których powinni się stosować wyprowadzając pupila na spacer. Tak przynajmniej uważają przedstawiciele ratusza, którzy z myślą o mieszkańcach przygotowali 10 tys. ulotek “Wszystko o psach i dla psów”.

Ulotka liczy sześć stron praktycznych porad i już niebawem będzie rozprowadzana wśród mieszkańców. Urzędnicy podkreślają, że najważniejsze treści dotyczą obowiązków właścicieli psów, m.in. rejestracji, opłacenia podatku, szczepień czy zasad bezpiecznego wyprowadzania pupila na spacery.

– Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi, i to pod warunkiem, że założymy mu kaganiec – przypomina Piotr Maas, rzecznik prasowy UM Złotoryja. – Należy też pamiętać, że osoba, z którą pies przebywa na terenach użytku publicznego, jest zobowiązana do niezwłocznego usunięcia zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzę. Zadanie to ułatwią rozmieszczone w mieście specjalne kosze wyposażone w woreczki, tzw. psie pakiety. W ulotce przypominamy, że mandat za nieposprzątanie po swoim pupilu wynosi od 20 do 500 zł – dodaje.

Czego jeszcze dowiemy się z wydawnictwa? Jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, gdzie szukać pomocy weterynarza, a nawet… jak znaleźć salon urody dla zwierząt. Ulotka już niebawem ma trafiać do mieszkańców wraz z pismem w sprawie podatku od nieruchomości. Już dziś można je również znaleźć w siedzibie strażników miejskich i w wydziale mienia w ratuszu.

– Liczymy, że nasza akcja informacyjna poprawi świadomość mieszkańców w kwestiach sprzątania po psach, bezpiecznego ich wyprowadzania oraz ochrony zwierząt – przekonuje rzecznik magistratu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..