Opublikowany: śr, Cze 26th, 2019

Złotoryja przymierza się do budowy ścieżki rowerowej

Władze Złotoryi zrobiły pierwszy krok w kierunku budowy ścieżki rowerowej na terenie miasta. Trasa dla amatorów dwóch kółek miałaby przebiegać wzdłuż ulicy Legnickiej. 

Złotoryjski ratusz zlecił wykonanie projektu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi wylotowej w kierunku Legnicy. Miałby powstać w miejscu chodnika biegnącego po północnej stronie jezdni. Jest on mocno wysłużony, miejscami pofałdowany, zarośnięty trawą, a w spękanej asfaltowej nawierzchni nie brakuje dziur. Miasto chce go przebudować (lub wybudować od zera) na długości ok. 1 km – od zjazdu do oczyszczalni ścieków (pl. Sprzymierzeńców) do starego mostu na Kaczawie.

– Nowa ścieżka pieszo-rowerowa stworzyłaby bezpieczny dojazd do licznych zakładów pracy położonych wzdłuż Legnickiej. W tej chwili rowerzyści najczęściej poruszają się po jezdni, na której czeka na nich wiele zagrożeń: jest duży ruch samochodowy, brakuje pobocza, zamiast którego są skarpy. Dzięki planowanej inwestycji przenieślibyśmy ruch rowerowy obok jezdni – tłumaczy Jacek Janiak, naczelnik Wydziału Architektury Geodezji i Rozwoju Miasta w UM.

Przebudowany chodnik miałby szerokość ok. 3 m. Byłby podzielony na 2 strefy: dla pieszych i dla rowerzystów, którzy mogliby się poruszać w obu kierunkach. W planach jest również oświetlenie go dodatkowymi latarniami.

Projekt drogi rowerowej ma być gotowy do końca tego roku. Za jego przygotowanie zapłaci gmina miejska. Inwestycja ma być sfinansowana m.in. ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która jest zarządcą trasy wojewódzkiej 364 na ul. Legnickiej.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..