ZŁOTORYJA. Przeszkolą sprzedawców

alkohol nieletnimZłotoryjscy sprzedawcy wezmą udział w szkoleniu dotyczącym handlu alkoholem wśród osób nieletnich. Warsztaty obejmą między innymi naukę asertywnej odmowy sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18. roku życia. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 października.

Szkolenie będzie miało walor praktyczny – obejmie naukę asertywnej odmowy wobec osób nieletnich i nietrzeźwych oraz procedury postępowania w sytuacjach nietypowych. Podczas szkolenia omawiany będzie także raport z wynikami akcji „Tajemniczy klient”, przeprowadzonej w Złotoryi pod koniec sierpnia.

– Badanie wyszło bardzo niekorzystnie dla złotoryjskich sprzedawców alkoholu. Na 47 skontrolowanych punktów tylko w jednym zażądano dowodu osobistego od osoby, której wygląd powinien wzbudzać u sprzedawcy wątpliwości co do jej wieku.  Klient był pełnoletni, ale wyglądał na 15-latka – mówi Piotr Maas, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Złotoryi.

Obecność na szkoleniu przedsiębiorców posiadających ważne zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych jest obowiązkowa.

– W tej chwili w Złotoryi są 53 punkty, które mają takie zezwolenia – mówi Piotr Maas.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 26 października o godzinie 14 w sali klubowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji.

Dodaj komentarz