ZŁOTORYJA. Przeszkolą rodziców z udzielania pierwszej pomocy

supermamyBezpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom dla rodziców organizuje złotoryjskie stowarzyszenie „Nasze Rio”. Zajęcia odbędą się podczas spotkania klubowego „Super Mamy & Super Tatusiowie”.

– Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy poprowadzi po raz drugi Martyna Łącka, która oprócz tego, że jest mamą bliźniaczek, jest też ratownikiem medycznym – mówi Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes stowarzyszenia „Nasze Rio”.

Na zajęciach dowiedzieć się będzie można, jak pomóc dziecku, gdy na przykład zakrztusi się lub zachłyśnie. Ratownik pokaże również rodzicom, w jaki sposób należy wykonać prawidłowo sztuczne oddychanie.

– Klub „Super Mamy & Super Tatusiowie” jest najmłodszą inicjatywą naszego stowarzyszenia – mówi Barbara Zwierzyńska-Doskocz. – Do tej pory klubowicze brali udział w spotkaniu z trenerką fitness, podczas którego poznali ćwiczenia z niemowlakami. Na spotkanie z rodzicami przyszli także członkowie Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego, którzy zdradzili tajniki fotografowania dzieci. W planach jest także spotkanie z psychologiem ze złotoryjskiego PODN-u – dodaje prezes.

Organizowane spotkania mają formułę otwartą, służą integracji, dzieleniu się wiedzą, wymianie informacji między młodymi rodzicami. Rodzice spotykają się w każdą środę w godzinach od 12 do 15 w sali stowarzyszenia „Nasze Rio” przy ul. Kolejowej w Złotoryi.

Spotkanie z udzielania pierwszej pomocy odbędzie się w najbliższą środę, 28 stycznia o godzinie 12.

JW, DRM/FOT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz