ZŁOTORYJA. Pomogą bezdomnym przetrwać zimę

BEZDOMNIW ramach ogólnopolskiej akcji policyjnej „Zima 2014/2015”, złotoryjscy funkcjonariusze częściej niż zwykle sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Okres zimowy i niskie temperatury, to najtrudniejszy czas dla osób pozbawionych dachu nad głową.

– Najbardziej zagrożeni są nie tylko bezdomni lecz także osoby nietrzeźwe – mówi Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Wychłodzenie organizmu grozi szczególnie tym, którzy przebywają na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych – dodaje policjantka.

W powiecie złotoryjskim funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Udzielają im informacji gdzie mogą znaleźć oni schronienie i pomoc.

– Apelujemy także do mieszkańców, aby informowali nas o każdej osobie, która zbyt długo przebywa na przystanku lub na ławce w parku – mówi policjantka.

W Złotoryi osoby potrzebujące mogą zwrócić się o pomoc do placówek pomocy społecznej, Straży Miejskiej, a także do pracowników wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w złotoryjskim starostwie powiatowym.

Osoby bezdomne znajdą schronienie także w ośrodkach pomocy społecznej w Wojcieszowie, Świerzawie, Pielgrzymce oraz w Zagrodnie. Funkcjonariusze pomogą dotrzeć do danej placówki.

– Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie – mówi Iwona Król-Szymajda.

Informacje można przekazywać pod numer alarmowy 997 lub do najbliższej jednostki policji.

JW, SZAT

Dodaj komentarz