ZŁOTORYJA. Policjanci rozbawili dzieci

dziendziec7Około 250 dzieci z całego powiatu wzięło udział w festynie edukacyjnym, podczas którego można było m.in. zdać egzamin na kartę rowerową. Imprezę, na terenie miasteczka ruchu drogowego zorganizowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Małych bohaterów osobiście powitali: komendant policji, inspektor Grzegorz Chirowski oraz burmistrz Ireneusz Żurawski i starosta Ryszard Raszkiewicz.

– Chętni zdawali egzaminy na kartę rowerową, zapoznawali się w wyposażeniem radiowozów i ekwipunkiem policjantów, a także brali udział w licznych konkursach i zabawach przeprowadzanych przez profesjonalnych animatorów z „Fabryki Urodzin” oraz wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Nasze Rio” – wylicza młodszy aspirant Wojciech Bogusławski, oficer prasowy złotoryjskiej policji.

dziendziec9Wiele konkurencji miało charakter edukacyjny ze zwróceniem szczególnej uwagi na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz właściwe zachowanie podczas zbliżających się wakacji. W trakcie konkursów dzieci miały okazję wykazać się znajomością przepisów i zasad bezpieczeństwa. Dla wszystkich przygotowano nagrody, które – oprócz policjantów – ufundowały urzędy w Świerzawie, Pielgrzymce, Zagrodnie. Do prezentów dorzucili się także Urząd Marszałkowski we Wrocławiu oraz Bank Zachodni WBK.

Dla tych, którym najlepiej poszedł egzamin na kartę rowerową, przygotowano kaski do jazdy na bicyklu. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwały maskotki: Komisarz Lew i jego pomocnik Kubuś Puchatek.

Po wyczerpujących zmaganiach dzieci mogły się posilić kiełbaskami z grilla, słodyczami i napojami. Ponadto animatorzy zabaw malowali im buzie i organizowali konkursy polegające m.in. na drużynowym chodzie w specjalnych „spodniach” czy biegach na miotle.

JOM/FOT. KPP W ZŁOTORYI

Dodaj komentarz