ZŁOTORYJA. Wysokie miejsce w sztafecie międzynarodowej

DSCN0209Dziewiąte miejsce zajęła drużyna KGHM Polska Miedź S.A./ZG Rudna, którą wspierał Mistrz Sportu Miasta Złotoryi Robert Kuriata. W Kopalni Soli w Bochni odbył się XI 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy. Udział w imprezie wzięło 65 zespołów z kilku krajów Europy.

12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy polega na przebiegnięciu jak największej ilości kilometrów przez czteroosobowy zespół.

Pierwsze miejsce zajął zespół KM Łubianka który pokonał dystans 198km.

Bardzo dobre dziewiąte miejsce zajęła sztafeta KGHM Polska Miedź S.A./ ZG Rudna, która pokonała dystans 174 kilometrów. Złotoryjan Robert Kuriata został poproszony o udział w sztafecie, ponieważ jeden z zawodników drużyny doznał kontuzji. Drużyna wystartowała w składzie: Stanisław Golonko, Jerzy Mazurkiewicz, Piotr Wachowiak, Robert Kuriata i Dawid Zdebiak – rezerwowy.

Trasa biegu prowadziła zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli pomiędzy szybami Sutoris i Campi, 212 metrów pod ziemią. Długość jednej pętli to prawie 2,5 km.

Udział w sztafecie wzięli zarówno profesjonalni, uznani maratończycy, jak i amatorzy biegów i zdrowego stylu życia z całej Polski, a także z kilku krajów Europy.