ZŁOTORYJA. Ogólnopolski bieg szlakiem wygasłych wulkanów

wulzim4d plakatW sumie 13 kilometrów ekstremalnej trasy wokół zamku w Grodźcu przebiegną uczestnicy II Zimowego Biegu Wulkanów. Zawodnicy będą biegli po stromych zboczach wulkanu pokonując liczne przeszkody. Lista chętnych jeszcze jest otwarta. Impreza odbędzie się już 13 grudnia.

– Pierwsze przeszkody napotkamy już na podgrodziu – mówi Mirosław Kopiński, dyrektor biegu. – W dolnej płaskiej części zostanie zbudowany szereg przeszkód typu: samochody z drewnem, opony, zasieki i wykopy. Wykorzystamy do granic możliwości naturalne warunki terenu, żeby bieg zyskał na atrakcyjności i trudności – wyjaśnia organizator.

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów ma pięcioletnią tradycję. Co roku na imprezę zjeżdżają zawodnicy z całej Polski. Zimowa edycja biegu natomiast jest organizowana po raz drugi.

– Osobom, które chcą wziąć udział w biegu po raz pierwszy proponuję, aby trenując wzmocniły przede wszystkim mięśnie rąk i brzucha – mówi Mirosław Kopiński.plakat_nocne

Organizatorzy na trasie biegu przygotowali wiele atrakcji. Późnym wieczorem zaś około godziny 22.00 zaplanowano nocne zwiedzanie zamku wraz z kasztelanem, który oprowadzi i opowie ciekawostki.

– Szczęściarze będą mogli nawet zobaczyć ducha Białej Damy chodzącej po murach – zdradza Mirosław Kopiński.

W biegu mogą wziąć udział także osoby, które ukończyły 16 lat, wymagana jest jednak pisemna zgoda rodziców bądź opiekunów.

Zapisywać można się za pośrednictwem strony organizatora biegwulkanow.pl

Z myślą o niezmotoryzowanych w sobotę, 13 grudnia od godziny 9.00 spod budynku Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji co 30 minut będą kursować oznaczone busy do Grodźca.

JW, DRM/MAT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz